برترین ها, علم و تکنولوژی, نقد و بررسی

ماشین لباسشویی ال جی بهتر است یا بوش؟

ماشین لباسشویی ال جی بهتر است یا بوش؟

یکی از مهمترین دغدغه های خریداران ماشین لباسشویی انتخاب برند آن است. در این مطلب به بررسی و مقایسه دو برند معروف ال جی و بوش می پردازیم و به این سوال پاسخ خواهیم داد که ماشین لباسشویی ال جی بهتر است یا بوش؟برندهای معروف ماشین لباسشویی ها را در اوج کیفیت تولید می کنند به طوریکه انتخاب بهترین مدل برای بیشتر خریداران دشوار است. بسیاری از خود می پرسند چه مدلی از ماشین لباسشویی برایشان کارایی بهتری دارد و پس از جستجوهای فراوان بین دو گزینه از بین برندهای بوش و ال جی مردد می شوند. همانطور که همه ما می دانیم هر دو از نام های بسیار خوشنام در تولیدات محصولات خانگی هستند؛ اما به نظر شما ماشین لباسشویی ال جی بهتر است یا بوش؟ با ادامه مطلب همراه ما باشید.

انواع ماشین لباسشویی ها از لحاظ طراحی

ماشین لباسشویی ها در سه نوع درب از بالا پرتابل، درب از بالای دوقلو و درب از جلو یا تمام اتوماتیک تولید می شوند. انتخاب هر یک از این این مدل ها کاملا به سلیقه و انتظار مشتری بستگی دارد. در ماشین لباسشویی درب از بالا یا ماشین لباسشویی سطلی سطلی دربی از بالا برای دسترسی به محفظه ی داخلی طراحی شده است و تنها یک محفظه دارد که لباس ها، آب و مواد شوینده در آن قرار می گیرند.این مدل از اولین تولیدات ماشین لباسشویی است و دارای مصرف آب زیادی است و صدای بیش از اندازه ای را تولید می کند؛ اما اشغال کم فضای آشپزخانه و سبک بودن آن از مزایای آن است. ماشین لباسشویی درب از بالا یا سطلی در اندازه های 3 تا 7 کیلوگرمی در بازار موجود است.

مدل های جدیدتر این نوع ماشین لباسشویی، دارای دو محفظه است که یکی برای شستشو و دیگری برای خشک کردن کاربرد دارد که به این نوع ماشین لباسشویی دوقلو می گویند.لباسشویی های تمام اتوماتیک یا درب از جلو از پرطرفدارترین و بهترین ماشین لباسشویی هستند. این ماشین های لباسشویی سرو صدای کمی دارند. در این نوع ماشین لباسشویی تمامی فرایند شستشو و خشک کردن به صورت کاملا اتوماتیک انجام می شود.

موتور ماشین های لباسشویی

ماشین لباسشویی یک قبل تپنده دارد و آن موتور ماشین لباسشویی است. یک موتور با کارکرد عالی طول عمر ماشین لباسشویی را بالا برده و در کیفیت شستشوی لباس ها تاثیر به سزایی دارد. موتورها در ماشین لباسشویی یه دو نوع تسمه ای و بدون تسمه ای می شوند. عملکرد مثبت این جزء از محصولات تاثیر مثبت و قابل توجهی در نحوه ی کارکردشان خواهد گذاشت. عمر بالای موتور، عمر بالای ماشین لباسشویی را تضمین خواهد کرد و سبب خواهد شد سال ها از ماشین لباسشویی با کیفیت بالا و کاملا سالم استفاده نمایید.

در ماشین لباسشویی تسمه ای، ارتباط بین موتور و دیگ از طریق تسمه برقرار می شود و این سبب ایجاد صدا و لرزش بیشتر در ماشین لباسشویی می شود. استفاده از موتورهای تسمه ای تا چند سال پیش بیشترین رواج را داشت و اکنون در محصولات جدید مدل هایی با این موتور کمتر تولید می شود. برای اولین بار در برند ال جی و سپس در سایر شرکت های مطرح، نوع موتور مورد استفاده تغییر کرد.موتور بدون تسمه یا به اصطلاح ماشین لباسشویی های گیربکسی تولید و روانه بازار شدند. از ویژگی های بارز این موتور صدای بسیار پایین آن است. صدای پایین این نوع ماشین نتیجه حذف قطعات اضافی است که این امر سایش میان قطعات را کمتر کرده و در نهایت باعث افزایش طول عمر موتور ماشین لباسشویی می شود.

ماشین لباسشویی ها بدون تسمه که در برخی برندها موتور دایرکت درایو نام گرفته است، میزان مصرف انرژی پایینی دارند. میزان دور در موتور بدون تسمه بیشتر از مدل تسمه ای است و در نتیجه شستشوی بهتر و خشک کنندگی بیشتری را به دنبال دارد.. با این وجود می توان نام بهترین برند ماشین لباسشویی ها را در میان گزینه هایی جستجو کرد که از این موتور در محصولاتشان استفاده خواهند کرد. قطعا دو برند بوش و ال جی در این امر رقابت تنگاتنگی دارند. به نظر شما ماشین لباسشویی ال جی بهتر است یا بوش؟

گنجایش مناسب ماشین لباسشویی

میزان گنجایش ماشین لباسشویی در هنگام انتخاب و خرید ماشین لباسشویی باید مورد توجه قرار گیرد. این انتخاب با توجه به تعداد اعضای خانواده انجام شده و خانواده های با جمعیت کمتر، گنجایش کمتر و خانواده های با جمعیت بیشتر نیز به گنجایش بیشتری برای شستشو نیاز خواهند داشت.ماشین لباسشویی 7 کیلویی برای خانواده ای دو نفره ، برای خانواده هایی با جمعیت 2 تا 4 نفره ماشین لباسشویی 8 کیلویی و برای خانوارهای 5 نفره و بیشتر نیز لباسشویی های 10.5 کیلوگرم و یا حتی بیشتر مناسب است.

مصرف انرژی ماشین لباسشویی

یکی از فاکتورهایی که هنگام خرید ماشین لباسشویی باید در نظر گرفته شود، توجه به میزان مصرف انرژی یا برچسب انرژی ماشین لباسشویی است. در مدل های جدید ماشین لباسشویی با توجه به نوع موتورهای جدید، مصرف انرژی پایین است.مدل های جدید لباسشویی در رده ی انرژی A یا پایین تر تولید می شوند، بیشتر این مدل ها در رده ی انرژی A+++ قرار گرفته اند که در نتیجه ی آن میزان مصرف انرژی بسیار پایین است. البته این برچسب نشان خواهد داد که علاوه بر مصرف برق پایین تر، سطح مصرف آب نیز در هر شستشو بدون افت کیفیت در شستشو، پایین خواهد آمد.ماشین های لباسشویی ال جی و بوش از بهترین برندهای ماشین لباسشویی در مصرف انرژی پایین هستند و نمی توان یکی را بر دیگری برتر دانست.

مقایسه ماشین لباسشویی ال جی و بوش

ماشین لباسشویی ال جی بهتر است یا بوش؟

تا اینجا به معیارهای کلی و اصلی انتخاب و خرید ماشین لباسشویی پرداختیم. در ادامه به معرفی و مقایسه دو برند معرف بوش و ال جی می پردازیم تا ببینیم ماشین لباسشویی ال جی بهتر است یا بوش؟

معرفی امکانات ماشین لباسشویی ال جی

TurboWash ،Direct Drive 6

در ماشین های لباسشویی ال جی  فناوری انحصاری الجی یعنی TurboWash استفاده شده است. این قابلیت توسط سیستم آب افشان یا Jet Spray به میزان 120 ثانیه آب را بر روی لباس ها اسپری می کند. این قابلیت به میزان 40 درصد در مصرف آب و 15 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی می کند.از دیگر قابلیت های ماشین لباسشویی ال جی می توان به فناوری Motion Direct Drive 6 اشاره کرد. این قابلیت با 6 حرکت پله ای، پیچاندن، غلتاندن، فشار دادن، چرخاندن و تاباندن مانند شستشوی دستی لباس های را شستشو می دهد.

Inverter Direct Drive ، Smart Diagnosis

دیگر قابلیت برتر لباسشویی الجی استفاده از سیستم اینورتر Inverter Direct Drive است. این قابلیت و استفاده از این نوع موتور باعث ایجاد صدای کم، حجم بیشتر دیگ، طول عمر بالاتر لباسشویی و مصرف پایین انرژی شده است.سیستم عیب یاب هوشمند در ماشین لباسشویی های ال جی باعث می شود تا از عیب های لباسشویی مطلع شده و ایرادات جزئی ماشین لباسشویی را برطرف کرد. با نصب اپلیکیشن موبایل می توان به راحتی از این سیستم فوق العاده در ماشین لباسشویی ال جی استفاده کرد.

true steam ، قابلیت +TUB CLEAN

این قابلیت شستشوی لباس را از طریق بخار انجام داده  و در مدت زمان کم لباس ها را نرم، لطیف و خوشبو می کند. این فناوری شگفت انگیز باعث صرفه جویی 40 درصدی در مصرف آب و انرژی می شود.قابلیت +TUB CLEAN در ماشین لباسشویی الجی دیگ و محفظه را با دمای آب 60 در شستشو داده و آن را از هرگونه آلودگی و بوی نامطبوع تمیز می کند.

Allergy Care Course و Stain Care Course

این فناوری ها از برترین قابلیت های استفاده شده در لباسشویی الجی برای ایجاد تمیزی فوق العاده در لباس ها بوده که با دمای 60 درجه لباس ها را شستشو می دهد؛ همچنین با دمای 40 درجه ی سانتیگراد لکه ها را به صورت کامل از بین می برد.

ماشین لباسشویی ال جی بهتر است یا بوش؟

معرفی امکانات ماشین لباسشویی بوش

Intelligent Automatic Dosing System ،Vario perfect

فناوری I-DOS از قابلیت های خاص محصولات بوش است که باعث صرفه جویی در مصرف مواد شوینده و نرم کننده می شود. برای استفاده از این فناوری دو محفظه تعبیه شده اند که یکی مخصوص مواد شوینده و دیگری مخصوص نرم کننده است و با هر بار پر کردن این محفظه می توان به میزان 20 شستشو از آن استفاده کرد. بنابر اظهارات شرکت بوش توسط این فناوری به صورت سالانه 11 لیتر مواد شوینده و 58 وان آب صرفه جویی خواهد شد.از سیستم های بهینه سازی مصرف انرژی و زمان در ماشین لباسشویی بوش، است. سیستم Vario perfect  علاوه بر صرفه جویی بالا، تمیز کنندگی عالی را به همراه دارد. این سیستم با دو حالت EcoPerfect و Vario perfect امکان صرفه جویی را فراهم خواهد کرد؛ شما تنها می توانید یکی از این دو حالت را فعال نمایید.

AquaSpa wash ،SelfCleaning Condenser،AQUA STOP

سیستمی است که در کنار صرفه جویی در مصرف آب، تاثیر به سزایی بر سطح تمیز کنندگی لباس ها دارد. سیستم AquaSpa wash با پاشیدن آب از سه جهت بر روی لباس ها، آب را به صورت کامل در دیگ توزیع کرده و شستشوی عالی را در ماشین لباسشویی بوش انجام می دهد.سیستم تمیز کننده ی خودکارCondenser  در هنگام شستشو 3 بار کندانسور را تمیز می کند. با این کار تعمیر و نگهداری این کندانسور به صورت خودکار انجام شده و در کارایی بهتر ماشین لباسشویی موثر خواهد بود.سیستم ضد نشت آب AQUA STOP در ماشین لباسشویی بوش از نشت احتمالی آب جلوگیری می کند. این قابلیت با بهره گیری از سنسورهایی در مسیر حرکت آب، به محض ایجاد نشتی، ورود آب به محفظه را متوقف خواهد کرد.

بهترین ماشین های لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی ال جی F4J5TNP7S

ماشین لباسشویی F4J5 ال جی 8 کیلوگرمی و دارای  درب از جلو است و از کمپرسور دایرکت درایو Direct Drive Motor بهره می برد که قدرت شستشوی بالایی دارد. با اینکه سرعت چرخش موتور این لباسشویی 1400 دور در دقیقه است اما بسیار ارام و بدون سر و صدا است. عیب‌یابی هوشمند ، 6 حالت شست و شو ، قابلیت اضافه کردن لباس وسط چرخه شستشو و سیستم بخارشوی برای جلوگیری از چروک شدن لباس‌ها از دیگر ویژگی‌های این لباسشویی است.

ماشین لباسشویی ال جی F4J6VYP2W

ظرفیت ماشین لباسشویی ال جی F4J6 بالای 9 کیلوگرم است. این مدل از ماشین لباسشویی الجی از  کمپرسور Inverter Direct Drive بهره برده که بدون نویز است. از ویژگی جالب این دستگاه قابلیت افزودن لباس در هنگام کار کردن لباسشویی است. این لباسشویی طی یک فرایند شش مرحله‌ای شستشوی لباس را انجام داده و با فناوری بخارشوی یا Steam Technology، بخار را بر روی لباس‌ها می‌پاشد تا لباس‌هایی تمیز در اختیارتان قرار گیرد.ماشین لباسشویی ال جی F4J6VYP2W  از طریق سیستم SmartThinQ به گوشی هوشمند متصل شدهو در هر مکانی و زمانی از این طریق قابل کنترل است.

ماشین لباسشویی ال جی F4J7VS2S

لباسشویی ال جیF4J7  دارای ظرفیت 9 کیلوگرم بوده و سرعت چرخش آن 1400 دور در دقیقه و مجهر به کمپرسور Inverter Direct Drive است و به لطف آن سر و صدای کمی دارد و انرژی کمتری مصرف می کند. این مدل از ماشین لباسشویی الجی از تکنولوژی 6 حرکتی Motion Direct Drive بهره برده و لباس‌ها را در 6 مرحله پیچاندن، فیلتراسیون، آبکشی پله‌ای، تاباندن، غلتاندن و خیساندن شستشو می دهد.این ماشین لباسشویی از فناوری بخارشوی Spa Steam بهره برده و مانع از چین و چروک شدن لباس ها هنگام شستشو می شود. این لباسشویی دارای سیستم عیب یابی هوشمند یا Smart Diagnosis است؛ همچنین با استفاده از نرم افزار هوشمند SmartThinQ می توان گوشی هوشمند را برای کنترل ماشین لباسشویی به کار گرفت.

ماشین لباسشویی ال جی FH2J3QDNP0

لباسشویی ال جی FH2J3 7 کیلوگرمی بوده، سرعت چرخش آن 1200 دور در دقیقه و دارای کمپرسور Inverter Direct Drive بدون نویز است. این لباسشویی با فناوری Motion Direct  فرایند شستشوی لباس ها در 6 مرحله انجام داده و خروجی آن لباس های فوق العاده تمیز است. از دیگر ویژگی های این لباسشویی می توان به سیستم عیب‌یابی هوشمند Smart Diagnosis ، قابلیت تاخیر در شستشو، پیش شستشو و شستشو با بخار اشاره کرد.

بهترین ماشین لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی ال جی بهتر است یا بوش؟

 ماشین لباسشویی بوش مدل WVG30460IR

ماشین لباسشویی بوش مدل WVG30460IR دارای ظرفیت 8 کیلوگرمی است. این ماشین لباسشویی از ویژگی ActiveWater بهره برده که کمترین میزان مصرف آب و انرژی را دارد؛ این ماشین لباسشویی به صورت کاملا خودکار میزان آب مورد نیاز برای شستشو را تنظیم می کند و رده مصرف انرژی بسیاری پایینی دارد؛ همچنین این مدل از ماشین لباسشویی بوش داری قابلیت خشک کن 100 درصدی است. ماشین لباسشویی بوش WVG30460IR از سیستم SelfClean بهره برده که با کمک آن محفظه لباس ها را به صورت خودکار تمیز می کند.

ماشین لباسشویی بوش مدل WAK20200IR

ماشین لباسشویی بوش مدل WAK20200IR دارای ظرفیت 7 کیلوگرمی است. از ویژگی های بارز این مدل بهره مندی از قابلیت Reload است که در صورت نیاز می توانید حین کار، لباس را به آن اضافه کنید. مصرف انرژی و آب این ماشین لباسشویی پایین بوده و دارای میزان مصرف انرژی A+++  است.این ماشین لباسشویی قابلیت تشخیص میزان مصرف آب و برق را با توجه به اندازه لباس دارد. ماشین لباسشویی بوش مدل WAK20200IRدارای کمترین لرزش ممکن است که در بسیاری از ماشین ها لرزیدن لباسشویی مشکل بزرگی است.

 ماشین لباسشویی بوش مدل WAW324DE

ماشین لباسشویی بوش مدل WAW324DE  دارای ظرفیت 8 کیلوگرمی است و موتور آن از نوع BLDC بوده که طول عمر بالایی داشته و کمترین نویز را ایجاد می کند. این ماشین لباسشویی از قابلیت Vario Perfect بهره برده که زمان شستشو و مصرف انرژی را کاهش می دهد به طوریکه که برچسب انرژی A+++ دارد. این مدل قابلیت تشخیص وزن لباس را داشته و در مدت 15 دقیقه می تواند لباس را شستشو داده و لباس تمیزی را تحویل دهد. از ویژگی های جالب این ماشین لباسشویی تشخیص کف روی لباس بوده و در صورت نیاز لباس ها را مجددا شستشو می دهد.

ماشین لباسشویی بوش مدل WAYH8790GB

ماشین لباسشویی بوش WAYH8790GB  دارای ظرفیت 8 کیلوگرمی و چرخش 1400 دور در دقیقه است که در عین حال نویز کمی دارد. این مدل ماشین لباسشویی قابلیت تشخیص لکه ها را داشته و به بهترین شکل و با هر شوینده ای لکه زدایی را انجام می دهد. این مدل از لباسشویی بوش را می توان با کمک اپلیکیشن کنترل و تنظیم کرد. از ویژگی های بارز این دستگاه سیستم درام کلین (Drum Clean) است که به نظافت بهتر دستگاه کمک می کند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید