نقد و بررسی, برترین ها, علم و تکنولوژی

زئولیت و نمک در ماشین ظرفشویی

زئولیت و نمک در ماشین ظرفشویی

آیا شما هم برای شستشوی ظروف خود از ماشین ظرفشویی استفاده می کنید؟ دستگاه شما تا چه میزان خشک کنندگی دارد؟ شستشوی ظروف در گذشته برای کدبانوهای خانه دار یکی از خسته کننده ترین کارها به حساب می آمد که می بایست حتماً زمانی را به آن اختصاص می دادند. اما کم کم با پیشرفت صنعت و تکنولوژی، کاربران شستشوی ظروف خود را به ماشین ظرفشویی ها سپاردند، به نحوی که بتوانند از وقت خود استفاده بیشتری را ببرند.اما این پایان کار نبود، بسیاری از کمپانی های تولید کننده با طراحی قابلیت خشک کنندگی (زئولیت) بر روی بسیاری از مدل محصولات خود این امکان را برای کاربران ایجاد کردند تا بتوانند بدون نیاز به خشک کردن ظروف پس از شستشو، لوازم را در جای خود قرار دهند.اکنون با توجه به اهمیت این فرایند ما قصد داریم تا در این مقاله از هوم کالا درباره زئولیت و نمک در ماشین ظرفشویی توضیحاتی را به شما ارائه دهیم. البته توجه داشته یکی از اصلی ترین دلایل تفاوت قیمت ماشین ظرفشویی زئولیت دار با مدل های معمولی این موضوع است که باید در هنگام خرید از آن غافل نشوید.

زئولیت چیست؟

زئولیت و نمک در ماشین ظرفشویی

زئولیت نوعی سنگ است که کار اصلی آن ایجاد گرما و همچنین جذب رطوبت است. شرکت های تولید کننده ماشین ظرفشویی با تعبیه کردن ۱۲۰ گرم از این سنگ موجب شده اند تا عملیات خشک کنندگی ظروف داخل ظرفشویی به بهترین شکل ممکن انجام شود.سنگ زئولیت با توجه به گرمای منحصر به فرد و فوق العده ای که ایجاد می کند از باقی ماندن رطوبت و هر گونه لکه آب بر روی ظروف کاملاً جلوگیری می کند و در نهایت تمیزترین و شفاف ترین ظرف ها را به افراد تحویل خواهد داد. اکنون اگر قصد خرید ماشین ظرفشویی با داشتن زئولیت را دارید پیشنهاد ما به شما ماشین ظرفشویی بوش آلمان است که از سنگ زئولیت در ظرفشویی های خود بهره برده است.

میزان مصرف انرژی زئولیت

در ماشین ظرفشویی های قدیمی به دلیل استفاده از المنت و فن برای فرایند خشک کنندگی مصرف انرژی روند افزایشی به خود گرفته بود به طوری که اکثریت کاربران استفاده از آن را محدود کرده و در تنها در زمان شستشوی ظروف مهمانی از آن استفاده می کردند. اما با گذشت زمان و بهره گیری از سنگ زئولیت انرژی مصرفی در ماشین ظرفشویی کاملاً بهینه شده و کاربران می توانند در کنار یک شستشوی بی عیب و نقص انرژی را نیز تا حد بسیار زیادی کم کنند. گفتنی است که ما در مقاله بهترین ماشین ظرفشویی مدل های متنوعی را معرفی کرده ایم که مصرف انرژی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند که در صورت تمایل می توانید مطالعه ای بر روی آن داشته باشید.

طول عمر سنگ زئولیت در ماشین ظرفشویی

بسیاری از کاربران به دلیل عدم آگاهی از طول عمر سنگ زئولیت بر این باور غلط هستند که سنگ زئولیت هر چند وقت یک بار باید عووض شود و یا اینکه اتمام آن ممکن است رخ دهد، به نوعی آن را یکی از مضرات زئولیت در ماشین ظرفشویی تلقی می کنند. اما باید متذکر شویم که برای طول عمر سنگ زئولیت مدت زمانی تعیین نشده است و ماندگاری آن در حدود ۵۰ سال تخمین زده شده است. از آنجایی که در حال حاضر تنها ماشین ظرفشویی بوش از قابلیت زئولیت برخوردار است و به دلیل قیمت نسبتاً بالایی که دارد انتخاب آن برای همه مقدور نیست. در این صورت شما می توانید خرید ظرفشویی ال جی را که در خشک کنندگی ظروف دست کمی از برند بوش ندارد را در لیست انتخاب های خود قرار دهید.

کدام برند ماشین ظرفشویی زئولیت دارند؟

به طور معمول همه برندها داری یک فرایند برای خشک کردن ظروف هستند که در اکثر آنها از المنت استفاده می شود. اما در این بین بوش برای نتیجه بهتر و همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی از فناوری بسیار کاربردی زئولیت برای چرخه خشک کنندگی در ماشین ظرفشویی های خود استفاده کرده است.نکته جالب توجه این است که بسیاری از افراد ویژگی های دیگری را در ماشین ظرفشویی مَد نظر قرار می دهند و خشک کنندگی را چندان مورد توجه قرار نمی دهند. با این حال اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که کیفیت شستشو را در اولویت قرار می دهید با مطالعه مقاله بهترین مارک ماشین ظرفشویی می توانید با بهترین و معتبر ترین برندهای روز آشنا شوید و یک انتخاب فوق العاده و بی نظیر را برای خود به دنبال داشته باشید.

نمک ماشین ظرفشویی چیست و وظیفه آن

زئولیت و نمک در ماشین ظرفشویی

درخشش و شفافیت ظروف یکی از تمایلاتی است که معمولاً کاربران پس از شستشوی ظروف دارند و شاید اصلی ترین انگیزه آنها از خرید ماشین ظرفشویی همین موضوع باشد. گاهی اوقات علیرغم استفاده از بهترین برند قرص شستشو هنوز هم ظروف کریستالی شما کدر و دارای چربی هستند. در صورت مشاهده چنین موردی قطعاً شما نیازمند استفاده از نمک ظرفشویی مرغوب برای از بین بردن جرم قطعات دستگاه و همچنین ایجاد شفافیت ظروف و مخصوصاً اقلام کریستالی هستید. حال شاید این سؤال برای شما پیش آید که نمک ماشین ظرفشویی چیست و چه کاربردی دارد؟

کار اصلی نمک ظرفشویی جلوگیری از رسوب کردن همچنین از بین بردن آهک و جرم  موجود در آب های سخت است که موجب می شود آنچنان شاید و باید ظروف شما تمیز نشود و همیشه یک کدری را در ظروف شما باقی نگه دارد. اکنون ما در این مقاله شما را با مزیت های نمک ماشین ظرفشویی، میزان استفاده از آن و دیگر سؤالات مرتبط با این موضوع می پردازیم که در صورت تمایل می توانید تا اتمام متن با ما همراه شوید.تعبیه کردن مخزن نمک در ماشین ظرفشویی یکی از بهترین قابلیت هایی است که شرکت های تولید کننده برای محصولات خود طراحی کرده اند. به طور معمول در همه ماشین ظرفشویی ها یک دریچه در کف دستگاه قرار گرفته است که به وسیله آن شما می توانید نمک را داخل دستگاه بریزید و از رسوب جرم داخل ظرفشویی جلوگیری کنید.

میزان نمک مورد نیاز ماشین ظرفشویی

استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی بدون شک در عملکرد شستشوی ظروف نقش اساسی دارد به نحوی که استفاده نکردن از آن سبب کدر شدن ظروف و حتی تمیز نشدن آنها می شود. بسیاری از کاربران با این مشکل مواجه هستند که چه میزان نمک داخل مخزن بریزند ؟ باید متذکر شویم که شما باید مخزن دستگاه را از نیمه پر کنید تا در صورت مخلوط شدن نمک با آب داخل دریچه، محتوای مخزن به بیرون پاشیده نشود. البته توجه داشته باشید که مخزن نمک در تمام برندها معمولاً دارای یک حجم هستند، یعنی اگر شما ماشین ظرفشویی سامسونگ یا ال جی داشته باشید در هر صورت به یک مقدار معین نمک نیاز پیدا خواهید کرد.

استفاده همزمان قرص و نمک در ماشین ظرفشویی

قرص های ماشین ظرفشویی به دلیل ساختار شیمیایی قدرتمندی که دارند تمیز کنندگی فوق العاده ای را برای کاربران رقم می زنند به طوری که هر نوع چسبندگی و لکه ای را کاملاً از بین می برند. البته قرص های ماشین ظرفشویی همچنین می توانند جرم و رسوب باقی مانده داخل دستگاه را نیز به خوبی پاک کنند و در نهایت یک ماشین ظرفشویی تمیز و ایدئال را به شما تحویل دهند. اما این پایان کار نیست، سختی آب از حل شدن مواد شوینده به طور کامل در هنگام شستشو جلوگیری می کند. حال لزوم استفاده از نمک همزمان با قرص در اینجا بیشتر خود را نشان می دهد، زیرا که نمک تا حد بسیار زیادی سختی آب را از بین برده و باعث نرمی آن می شود و در نهایت ظروف شما بسیار شفاف و بدون خط و خش به شما تحویل داده خواهند شد. برخی از کاربران بر این باور هستند که ماشین ظرفشویی بوش اصل آلمان را به دلیل فناوری ها و امکانات پیشرفته ای که دارد اگر داشته باشند دیگر نیازی به استفاده از نمک نخواهند بود. اما باید متذکر شویم نمک یکی از ملزومات برای ظرفشویی است که برای همه دستگاه ها از هر برندی که باشد بسیار ضروری است.

تشخیص نمک ماشین ظرفشویی اصل از تقلبی

قطعاً استفاده از نمک با کیفیت و اصل میزان چربی زدایی را در حد نسبتاً زیادی افزایش می دهد. استفاده از نمک تقلبی و نا مرغوب نه تنها سبب می شود تا ظروف شما آنچنان باید و شاید تمیز نشود، بلکه موجب صدمه به دیگ ماشین ظرفشویی و ایجاد رسوب و جرم بیشتر داخل لوله ها نیز می شود. راه های بسیاری برای تشخیص نمک اصل از تقلبی وجود که رنگ شفاف و برفی دانه های نمک، حل شوندگی بسیار سریع، حک شدن تاریخ انقضاء، وزن ثابتی که شرکت های تولید کننده در نظر می گیرند و همچنین قیمت از مهم ترین مواردی هستند که با توجه به آنها شما می توانید به فیک بودن نمک ظرفشویی پی ببرید.

از کجا بفهمیم نمک ماشین ظرفشویی تمام شده ؟

کدر بودن و باقی ماندن لکه های چربی و کثیفی از جمله مواردی هستند که نشان دهنده اتمام نمک در ماشین ظرفشویی به حساب می آید. بسیاری از ماشین ظرفشویی ها با دارا بودن نشانگر در صورت اتمام نمک با چشمک زدن کاربر را مطلع می سازند که مخزن خالی شده است. اما اگر ماشین ظرفشویی شما این قابلیت را ندارد با مشاهده حداقل ماهی یک بار به دریچه می توانید از باقی ماندن مقدار نمک اطلاع پیدا کنید.

نمک ماشین ظرفشویی ریز یا درشت

با توجه به اقلیم های متفاوت آب و هوایی کشور هر منطقه از سختی آب متغیری برخوردار است به طوری که این سختی آب مشکلاتی را از هر لحاظ برای کاربران در پیش دارد. زمانی که شما از ماشین ظرفشویی خود استفاده می کنید، اگر سختی آب را در نظر نگیرید و بدون استفاده از نمک ظروف خود را شستشو دهید بی شک صدمه هایی را به دستگاه وارد می کنید و همچنین ظرف هایی کثیف و کدر را تحویل خواهید گرفت. به طور کلی نمک ماشین ظرفشویی دانه های درشت و سفیدی دارند که می توانند به طرز خارق العاده ای قطعات داخلی دستگاه را جرم گیری و رسوب زدایی کنند. تنها اصل بودن نمکی که خریداری می کنید می تواند در کیفیت شستشو تأثیر داشته باشد وگرنه ریز یا درشت بودن نمک از لحاظ کارایی تفاوت چندانی با هم ندارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید