نقد و بررسی

معرفی پرکاربردترین برنامه های فر بوش

پرکاربردترین برنامه های فر بوش

یکی از سوالات اساسی کاربران انواع فر برقی، به برنامه های پخت غذا در فر برقی و معرفی پرکاربردترین برنامه های فر بوش مرتبط است. از آنجا که تنوع این برنامه‌های پخت در فرهای برقی برند بوش بالاست، کاربران این کالای کاربردی به راهنمایی‌های در خصوص برنامه های پخت غذا در فر برقی بوش  نیاز دارند.

تنوع برنامه های فر بوش از اصلی‌ترین دلایل محبوبیت این محصول است که کاربری‌های زیادی را برای فر بوش فراهم می‌سازد. لذت آشپزی و شیرینی‌پزی با یک فر مجهز به برنامه‌های پخت متعدد، افراد زیادی را به خرید فر بوش ترغیب می‌کند. به همین دلیل است که در این مقاله از هوم کالا به معرفی برنامه‌ های کاربردی فر بوش پرداخته و شیوه استفاده از آنها را توضیح می‌دهیم.

معرفی فر برقی توکار بوش

در دو دهه گذشته به دلیل افزایش تعداد لوازم برقی مورد نیاز در آشپزخانه، اهمیت اشغال کمترین فضا توسط وسیله‌ها بالا رفت. به همین دلیل لوازم توکار طرفداران بیشتری پیدا کرد. از طرفی در دکوراسیون مدرن، بهتر است تا آنجا که ممکن است لوازم داخل کابینت‌ها نصب شوند تا نظم محیط بهتر حفظ شود و از زیبایی دکوراسیون آشپزخانه نیز کم نشود. فر برقی توکار بوش آلمان طوری طراحی و ساخته شده که در کمترین زمان ممکن به سادگی تمیز می‌شود.

فر توکار برقی بوش همان‌طور که از نامش مشخص است، در داخل کابینت نصب می‌شود و با استفاده از نیروی برق در چندین حالت مختلف پخت، کار آشپزی را بسیار ساده می‌کند. داخل این نوع فر، المنت‌های حرارتی به کار رفته که قابلیت تنظیم دما را دارند. یکی از ویژگی‌های مهم پخت غذا در فر برقی بوش، پخت یکنواخت است. این ویژگی در رنگ و طعم غذا، همچنین حفظ خاصیت مواد غذایی اثر مثبتی دارد.

از دیگر مزایای فر برقی توکار بوش باید به تنوع برنامه‌های پخت دستگاه اشاره کرد. برنامه های پخت غذا در فر برقی بوش از تنوع بالایی برخوردار هستند. امکان گریل کردن تمام عرض و نیم عرض، خشک کردن میوه و سبزیجات، تنظیم پخت پیتزا، حالت کباب کردن در هوای گرم، حالت آرام پختن و حالت یخ‌زدایی چند مورد از برنامه‌ های پخت غذا در فر برقی بوش هستند که در ادامه در مورد هر کدام به تفکیک توضیحاتی را ارائه می‌کنیم.

 برنامه های فر بوش پرکاربرد

مزایای استفاده از فر برقی بوش

  • اندازه درجه حرارت آن نسبت به فر گازی بیشتر است.
  • از فر برقی می‌توان برای پخت غذاهای خشک استفاده کرد.
  • فر برقی بوش برای پخت انواع کیک و شیرینی مناسب است.
  • فر برقی توکار بوش برای پخت غذاهای مختلف دارای حالتهای متنوع و برنامه‌های پسش‌فرض زیادی است.
  • شیوه پخت در فر برقی بوش کاملا یکنواخت است.
  • فرهای برقی بوش دارای پنل لمسی هستند.
  • فرآیند پخت غذا در فر برقی بوش به وسیله المنت‌های تعبیه‌شده در آن صورت می‌گیرد.
  • فر برقی بوش دارای مدل‌های بسیار متنوعی است که هر کدام ویژگی‌های منحصر به فردی دارند.

پرکاربردترین برنامه های فر بوش برقی

تعداد و تنوع برنامه های کاربردی فر بوش به تناسب مدل دستگاه متغیر است. با این حال، بسیاری از مدل‌های این محصول بوش دارای برنامه‌های اصلی مانند هوای داغ چرخشی، هوای داغ چهار بعدی، تنظیمات پخت پیتزا، برنامه یخ‌زدایی مواد غذایی منجمد، گریل و… هستند.

بعضی از برنامه های فر بوش مانند حرارت‌دهی از پایین فقط به چند مدل فر بوش تعلق دارند. توصیه می‌کنیم هنگام انتخاب مدل محصول، تعداد برنامه های فر بوش را به دقت بررسی کنید.

هوای داغ چرخشی

هوای داغ چرخشی یکی از پرکاربردترین برنامه‌ های فر بوش است که برای استفاده هم‌زمان از چند طبقه فر بسیار مناسب است. در این حالت گرمایشی توزیع حرارت یکنواخت به وسیله فن پشت دستگاه صورت می‌گیرد. این برنامه یکی از بهترین گزینه‌ها برای پخت کیک، کلوچه و شیرینی است.

هوای داغ چهار بعدی

قابلیت هوای داغ چهار بعدی به پخش گرمای یکسان در تمام طبقات فر منجر می‌شود. فن دستگاه جهت چرخش هوای داغ را در حین کار فر تغییر داده و تمام سطوح را به صورت مساوی گرم می‌کند. مدل‌های سری 8 فر بوش به این قابلیت مجهز هستند.

گرمایش المنت بالا/ پایین

این حالت گرمایشی به پخت انواع نان اختصاص دارد. توزیع گرما در این برنامه از بالا به پایین و به صورت یکنواخت است. این گرمایش زمانی کاربرد دارد که بخواهید فقط از یک طبقه فر استفاده کنید. گرمایش المنت بالا/ پایین برای برشته کردن سطح روی کیک، گوشت کبابی، کیک‌های مخلوط و همچنین پخت لایه‌های نازک گوشت گوساله بسیار مناسب است.

حرارت دهی از پایین

در این برنامه حرارت به طور یک‌طرفه از پایین پخش شده و برای برشته کردن سطوح پایینی غذا کاربرد دارد. از این برنامه برای گرم کردن مجدد غذا، پخت غذاهایی ماننده ته‌چین، کنسرو کردن مواد غذایی و… استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که این برنامه در تمام مدل‌های فر بوش تعبیه نشده است.

حالت پیش گرمایش از پرکاربردترین برنامه های فر بوش

این برنامه برای زمانی مناسب است که فرصت کمی دارید و می‌خواهید خیلی سریع محفظه داخلی فر را داغ کنید. دقت کنید که مصرف برق در این حالت گرمایشی خیلی زیاد است ولی برای مواقع ضروری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این برنامه برای پیش‌گرمایش ظروف نیز کاربرد دارد.

تنظیم پخت پیتزا

همان‌طور که اشاره شد تمام مدل‌های فر بوش به این برنامه مجهز هستند. این حالت برای پخت انواع پیتزا و دیگر غذاهایی که به حرارت‌دهی از پایین نیاز دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. فر بوش در این حالت گرمایشی از المنت پایین و المنت حرارتی پشت دستگاه به صورت هم‌زمان استفاده می‌کند. ناگفته نماند که گرمایش المنت بالا/ پایین نیز برای پخت پیتزا مناسب است.

هوای داغ کم مصرف

هوای داغ کم‌مصرف همان‌طور که از نامش پیداست، با مصرف بهینه انرژی کار می‌کند. این حالت برای پخت غذای انتخاب‌شده در یکی از طبقات بدون پیش‌گرمایش مناسب است. دستگاه در این حالت از المنت حرارتی حلقوی پشت فر استفاده می‌کند.

گریل با هوای داغ

گریل با هوای داغ از کاربردی‌ترین برنامه های فر بوش است که برای بریان کردن مرغ، ماهی کامل و تکه‌های بزرگ گوشت به کار می‌رود. در این حالت المنت بالا و فن دستگاه به تناوب روشن و خاموش می‌شود.

گریل با پوشش کامل از پرکاربردترین برنامه های فر بوش

گریل تمام‌عرض یا گریل با پوشش کامل برای گریل کردن مواد غذایی تخت مانند استیک کاربرد دارد. در این حالت کل سطح زیر المنت بالا داغ می‌شود. این برنامه برای تست کردن نان، پخت گراتینه و کباب کردن مقادیر زیادی از مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گرم کردن مجدد

این عملکرد برای دوباره گرم کردن غذاهای آبدار یا پخته‌شده کاربرد دارد. فر بوش در این حالت بدون اینکه غذا خشک شود، با حفظ رطوبت داخل غذا آن را به خوبی گرم می‌کند. به این ترتیب بدون کم شدن کیفیت غذا، می‌توان آن را گرم کرد.

آماده سازی خمیر از پرکاربردترین برنامه های فر بوش

یکی دیگر از برنامه های فر بوش حالت آماده‌سازی انواع خمیر است. این برنامه به منظور سرعت دادن به فرآیند تهیه خمیر در فر بوش تعبیه شده است. با استفاده از این برنامه می‌توان در مدت زمانی کوتاه خمیری یکدست، نرم و باکیفیت را در خانه آماده کرد. سطح خمیر در این فرآیند به هیچ عنوان خشک نمی‌شود و این نکته از اهمیت بالایی برخوردار است.

 برنامه های فر بوش پرکاربرد

استفاده از بخار از پرکاربردترین برنامه های فر بوش

فر بوش در این حالت غذا را با بخار آماده می‌کند. این برنامه برای پختن کباب آب‌دار با پوست ترد و همچنین تهیه نان در خانه کاربرد دارد.

آرام پز از پرکاربردترین برنامه های فر بوش

برای اینکه بتوانید تمام خواص مواد غذایی را حفظ کرده و غذایی لذیذ اما پرخاصیت را تهیه کنید، از آرام‌پز فر بوش کمک بگیرید. در این برنامه حرارت از بالا و پایین به طور یکنواخت و با دمای پایین پخش می‌شود. این حالت نیز یکی از برنامه های کاربردی فر بوش محسوب می‌شود. توجه کنید که مدت زمان پخت غذا در این حالت نسبت به دیگر برنامه‌ های فر بوش طولانی‌تر است.

پرکاربردترین برنامه های فر بوش، گرمای شدید

حالت گرمای شدید برای پخت غذاهایی با پایه ترد مورد استفاده واقع می‌شود. در چنین حالتی گرما از بالا و پایین تولید می‌شود اما شدت گرمای تولیدشده از بالا بیشتر است.

خشک کردن

حالت خشک کردن یکی دیگر از برنامه های فر برقی بوش است که برای خشک کردن انواع میوه و سبزی کاربرد دارد. دقت کنید که مصرف برق فر در این حالت بالاست.

گریل مرکزی یا نیم عرض

برای تهیه مقادیر کم غذا می‌توان از گریل مرکزی فر بوش کمک گرفت. این برنامه اغلب مورد استفاده افرادی قرار می‌گیرد که غذای گریل‌شده را برای یک یا دو نفر تهیه می‌کنند.

یخ زدایی

برای از بین بردن یخ مواد غذایی منجمد بهتر است از برنامه یخ‌زدایی فر بوش استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید طعم مواد غذایی را حفظ کرده و در مدت زمانی کوتاه یخ مواد منجمد را باز کنید. این برنامه در تمام مدل های فر بوش تعبیه شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید