نقد و بررسی, برترین ها

تفاوت غذاساز و گوشت کوب برقی

کارکرد گوشتکوب برقی

برای پاسخ به سوال غذاساز بهتره یا گوشت کوب برقی لازم است تا کاربرد ها و قابلیت های این دستگاه ها را بررسی کنیم . گوشت کوب برقی ها دستگاهی هستند که این روز ها بسیار باب شده اند و از کاربرد بالایی هم برخوردار هستند . با استفاده از گوشت کوب برقی ها می توان آب میوه هایی از انواع میوه های طالبی ، سیب ، پرتقال و … تهیه کرد، گوشت کوب برقی ها قابلیت خرد کردن مواد غذایی را دارا می باشند ،با گوشت کوب برقی ها می توان موادی غذایی لازم را به خوبی له کرد تا حالت پوره ای از آن به دست اید. یکی دیگر از کاربرد گوشت کوب برقی ها خرد کردن یخ هاست ، این مدل دستگاه از قدرت بالایی برخوردار هستند و بدین منظور می توان از آن برای خرد کردن یخ ها استفاده کرد. به کمک گوشت کوب برقی ها می توان مواد غذایی را به خوبی با هم مخلوط کرد و آن ها را هم زد، حتی از یکی از قابلیت های این دستگاه می توان به قابلیت همزن بودن آن اشاره کرد.

مزایای گوشت کوب برقی:

گوشت کوب برقی مزایای مختلفی دارد که از بین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کم حجم بودن دستگاه
 2. اشغال کردن فضای کم در کابینت و محیط آشپزخانه
 3. بیشتر مدل‌ها بدلیل اینکه پارچ و قطعات اضافه ندارند به راحتی شسته می‌شوند.
 4. به کمک دسته بلند گوشت کوب برقی، می‌توانید بدون اینکه دست شما آسیب ببیند دستگاه را درون ظرف‌های مختلف از جمله قابلمه، پارچ و … ببرید.

معایب گوشت کوب برقی:

یکی از نکاتی که می‌توان به عنوان معایب گوشت کوب برقی و تفاوت غذاساز و گوشت کوب برقی اعلام کرد این است که گوشت کوب برقی باید دائم در دستان شما قرار بگیرد. این نکته در کوتاه مدت شاید نمره منفی نداشته باشد ولی در صورتی که قصد داشته باشید حدود ۳۰ دقیقه با دستگاه کار کنید، کاری آزار دهنده می‌شود. دستگاه غذاساز بدلیل داشتن محفظه، در این مقایسه بهتر عمل می‌کند.

کارکرد غذاساز

خب حال که با قابلیت های و مشخصات گوشت کوب برقی ها آشنا شدیم برای پاسخ به سوال غذاساز بهتره یا گوشت کوب برقی لازم است تا با قابلیت های غذاساز ها هم آشنا شویم . غذاسا ها از جمله از دستگاه هایی هستند که از کاربرد های متنوعی برخوردار هستند . با استفاده از غذاساز ها می توان انواع مواد غذایی را خرد کرد . حتی غذاساز ها این امکان را در اختیار دارد تا بتوان از آن ها برای خرد کردم سبزی استفاده کرد . یکی دیگر از امکانات غذاساز ها قابلیت پوره کردن انواع موادی چون سیب زمینی ها ، بادوم زمینی ، تخم مرغ و .. می باشد. به کمک غذاساز ها شما می توانیددرون غذاساز ها خمیر تهیه کنید. یکی دیگر از قابلیت غذاساز ها تهیه آبمیوه می باشد .

با استفاده از غذاساز ها می توان انواع مواد غذایی به خصوص مواد غذایی سفت را رنده کنید . با غذاساز ها می توانید خامه و یا کره درست کنید. از دیگر کاربرد غذاساز ها می توان بهتوانایی حلقه حلقه کردن مواد غذایی اشاره کرد . به کمک این دستگاه می توانید به راحتی لواشک درست کنید و حتی این امکان وجود دارد که بتوانید گوشت خود را درون غذاساز چرخ کنید.

مزایای غذاساز:

 1. بالا بردن سرعت آشپزی
 2. انجام چندکار متفاوت به صورت همزمان

معایب غذاساز:

 1. بزرگ بودن و اشغال کردن فضای زیادی
 2. شستشوی سخت آن
 3. گران قیمت بودن

تفاوت غذاساز و گوشت کوب برقی در چیست؟

تا اینجا در چند مورد تفاوت‌ غذاساز و گوشت کوب برقی را اعلام کردیم وی برای بررسی دقیق‌تر باید کارکردهای این دو دستگاه را با یکدیگر مقایسه کنیم. بعد از مقایسه این موارد می‌توانید با توجه به بودجه و سلیقه خود هر کدام از این دستگاه‌ها را انتخاب کنید.

 • مهم‌ترین تفاوت غذاساز و گوشت کوب برقی، حجم مواد غذایی است که می‌توان با استفاده از آن‌ها تهیه کرد. موتور گوشت کوب برقی قدرت زیادی ندارد و نمی‌توانید در مدت طولانی برای خرد و آماده کردن مواد غذایی از آن استفاده کرد.
 • غذاساز نسبت به گوشت کوب برقی فضای بیشتری را اشغال می‌کند و دارای وزن سنگین‌تری است؛ همچنین شستشوی آن نسبت به گوشت کوب برقی سخت‌تر و خسته کننده‌تر است.
 • از دیگر فرق‌های غذاساز و گوشت کوب برقی می‌توان به مواردی مثل توانایی خرد و له کردن مواد غذایی هم اشاره کرد. غذاساز امکان خرد کردن بیشتر موارد غذایی را دارد ولی گوشت کوب برقی نباید برای خرد کردن مواد سفتی مثل یخ و کشک خشک استفاده کرد.
 • غذاساز چندین تیغه مخصوص برای خرد کردن مواد غذایی به شکل‌ها و اندازه‌های مختلف دارد، اما گوشت کوب برقی این ویژگی را ندارد.
 • آخرین تفاوت غذاساز و گوشت کوب برقی از نظر هزینه است. قیمت دستگاه غذاساز نسب به گوشت کوب برقی به دلیل پیچیدگی، بیشتر است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید