عمومی, نقد و بررسی

نکاتی در نگهداری و استفاده از ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی بوش (Bosch) مدل SMS67NW10Q

نگهداری و استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی از جمله لوازمی است که حتی امروز هم به نوعی لوکس به حساب می‌آید. اما اگر تجربه کار با این وسیله را داشته باشید حتما می‌دانید که چقدر به‌درد‌بخور و کارراه‌انداز است. اما چه نکاتی را حین استفاده از این وسیله ارزشمند باید در نظر بگیریم؟

  • هر ماشین ظرفشویی ظرفیت خاصی دارد، اما برایش فرقی نمی‌کند که شما نصفه پرش کنید یا کامل. در هر صورت میزان آب و برق مصرفی یکسان است. بنابراین اگر می‌خواهید بازدهی کار را بالا ببرید و در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنید همیشه وقتی دستگاه را روشن کنید که ظرفیتش را کاملا پر کرده باشید. می‌توانید در طول روز ظروف کثیف را در ماشین قرار داده و در ساعات غیراوج مصرف آن را روشن کنید. برخلاف ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی را کاملا پر کنید و هرگز نیمه‌خالی آن را روشن نکنید. چون باعث اتلاف آب و انرژی می‌شود.
  • قبل از اینکه بشقاب‌ها را داخل ماشین ظرفشویی بگذارید حتما موادغذایی جامانده را از آن‌ها پاک کنید. البته لزومی نیست که بشقاب‌ها را قبل قرار دادن در ماشین ظرفشویی آب‌کشی کنید. برخلاف تصور عموم این کار ضرر دارد. چون اولا دقیقا کاری را انجام می‌دهید که ماشین ظرفشویی بعد از شما انجام می‌دهد و این یعنی مصرف بیهوده آب. ثانیا بعضی شوینده‌ها در فرمول‌شان ذراتی دارند که برای سابیدن ظروف کثیف طراحی شده‌اند. وقتی که شما بشقاب‌ها را آبکشی‌شده داخل دستگاه می‌گذارید این ذرات کف ظرف‌هایتان را خش می‌اندازند.
  • نظم و ترتیب را در چینش وسایل رعایت کنید. هر شرکت متناسب با محصول تولیدی خود شیوه‌ای خاص را برای جاسازی وسایل پیشنهاد می‌کند. سعی کنید به ترتیب پیشنهادی شرکت سازنده ظروف و وسایل را داخل ماشین ظرفشویی بچینید. در این صورت از نظر پاکیزگی بهترین نتیجه را می‌گیرید.
  • سعی کنید جز در مواقع واقعا ضروری سراغ دور تند دستگاه نروید. بهتر است برای صرفه‌جویی در مصرف آب و برق کمی صبور باشید و ظرف‌ها را با دور «کند» بشویید. در این صورت به موتور دستگاه هم فشار کمتری می‌آید و بیشتر عمر می‌کند. ضمن اینکه معمولا در دور کند شستشو نیز بهتر انجام می‌شود.
  • فیلترهای ماشین ظرفشویی را مرتب کنترل کنید. اگر می‌بینید که ظرف‌ها خوب شسته نمی‌شوند ممکن است به خاطر این باشد که فیلترها کثیف شده‌‌اند و باید تمیزکاری شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

استعلام موجودی و قیمت: ☎️ 02128426112 ☎️

فروشگاه
سایدبار
0 موارد محصول
حساب کاربری من
وبلاگ