نقد و بررسی, برترین ها

کاربرد توستر بوش

ممکن است فکر کنید که توستر وسیله ای است که بیش از یک کار انجام نمی دهد، اما اشتباه می کنید. در واقع کاربرد توستر محدود به گرم کردن نان نیست و می تواند کارهای دیگری نیز برای شما انجام دهد. اگرچه توستر ممکن است در خانه های ایرانی خیلی مورد توجه نباشد اما اگر بدانید که با استفاده از آن می توانید میان وعده های سریع، راحت و خوشمزه، به ویژه برای کودکان تهیه کنید، این امکان وجود دارد که تمایل به خرید آن پیدا کنید. توسترها با کمک به شما در طبخ وعده های غذایی سریع تر و راحت تر، زندگی شما را ساده می کنند در این مقاله از هوم کالا با ما همراه باشید تا شما را با کاربرد توستر بوش آشنا کنیم.

کیسه های توستر

کیسه ها کاربرد توستر برای تهیه غذاهای مختلف را تسهیل می کنند. این کیسه ها از مواد نچسب ساخته شده اند، بنابراین نگرانی در مورد چسبیدن غذا به داخل آن ها وجود ندارد. اگر شما یا یکی از اعضای خانواده به یک نوع ماده غذایی خاص حساسیت دارید، کیسه توستر می تواند کمک کند تا از آلوده شدن توستر برای استفاده های بعدی به مواد غذایی مختلف جلوگیری شود.

یکی دیگر از مزایای استفاده از کیسه های توستر این است که موجب می شود تا یک آشپزی تمیز انجام شود و از چکیدن روغن یا ریختن مواد به داخل توستر جلوگیری شود. اگر قادر به خرید کیسه های توستر نیستید و به آن ها دسترسی ندارید، می توانید یاد بگیرید که خودتان با استفاده از کاغذ روغنی آن ها را تهیه کنید.

تهیه برگرهای گیاهی

یک کاربرد توستر پخت یا گریل کردن برگرهای گیاهی است. برخلاف گوشت گاو یا سایر برگرهای گوشتی، این برگرها چربی زیادی ندارند بنابراین نیازی نیست که هنگام پخت نگرانی زیادی در مورد کثیف شدن توستر خود داشته باشید.

فقط آن ها را داخل توستر بگذارید تا سریع بپزند. آن ها به سرعت و به طور مساوی می پزند. فقط اطمینان حاصل کنید که بعد از پخت، سینی توستر خود را تمیز کنید، همان طور که برای هر چیزی که در توستر درست می کنید، باید آن را تمیز کنید.

تهیه نان سیر

نان سیر از خوشمزه ترین پیش غذاهایی می باشد که می توان آن را در توستر ها تهیه نمود. برای تهیه نان سیر، مقداری کره ذوب شده، سیر خرد شده، پنیر پارمزان و جعفری مورد نیاز است. یک برش نان تست بردارید، آن را به روغن زیتون یا کره آغشته کنید، سپس مقداری پودر سیر یا سیر تازه خرد شده روی آن پخش کنید.

کمی پنیر و جعفری تازه نیز اضافه کنید. سپس آن را در کیسه توستر بگذارید تا آماده شود. بهتر است از کاغذ روغنی یا کیسه توستر استفاده کنید تا مواد به داخل توستر نریزند.

ساندویچ پنیر گریل شده

برای تهیه پنیر گریل شده می توانید از توستر خود استفاده کنید. ابتدا پنیر مورد علاقه خود را (آمریکایی، چدار، موزارلا) انتخاب کنید. حتی می توانید یک تکه گوجه فرنگی یا مقداری گوشت به غذای آماده خود اضافه کنید. فقط پنیر کبابی دلخواه خود را مونتاژ کنید ، آن را در یک کیسه توستر بلغزانید ، در توستر بریزید ، و چند دقیقه بعد ، یک ساندویچ داغ ، بدون نیاز به تمیز کردن. اگر دفتر کاری شما یک توستر داشته باشد شما می توانید این غذای سریع و خوشمزه را سرکار میل فرمایید.

در یک روش دیگر می توانید توستر خود را به پهلو برگردانده و نان ها را به صورت افقی در آن قرار دهید. تنها مشکل این روش این است که (به طور بالقوه) می تواند آتش سوزی ایجاد کند، بنابراین با احتیاط باید این کار را انجام دهید.

تهیه نان تاکو (تورتیلا)

تاکو یک غذای مکزیکی است که شامل یک نان گندم به اندازه کف دست است و مواد مختلف شامل گوشت و سبزیجات روی آن قرار داده می شود.  برای سرو کردن این نان تاشده و میل می شود. یک کاربرد توستر می تواند تهیه نان تاکو باشد. با استفاده از توستر می توان  این نان ها را که به آن ها تورتیلا نیز گفته می شود به نان های ترد و آماده برای پر کردن تبدیل کرد.

بهتر است سایز تورتیلاها را متناسب با توستر خود تهیه کنید. مراقب موارد ایمنی باشید و در حین کار با توستر از دور نشوید تا در صورتی که بوی دود از آن بلند شد به سرعت بتوانید آن را خاموش کرده و از برق بکشید.

با استفاده از توستر سیب زمینی شیرین را به نان تست تبدیل کنید.

یکی از مواردی که به عنوان کاربرد توستر می توان به آن اشاره کرد این است که شما می توانید با پختن قطعات نازک سیب زمینی شیرین در توستر، تست گلوتن درست کنید. پس از برشته شدن، آنها را با آووکادو، کره بادام زمینی یا هر آنچه دلخواه شما است پر کنید.

گریل کردن استیک

یک مورد دیگر برای کاربرد توستر، گریل کردن استیک است. اگر هوس استیک کرده اید اما در سفر هستید و وسایل لازم مثل ماهی تابه و غیره را در اختیار ندارید می توانید از توستر استفاده کنید. به طور معمول تکه های استیک تقریبا به همان اندازه برش نان هستند. اگر استیک برای ورودی توستر شما خیلی ضخیم است، شاید عجیب به نظر برسد اما می توانید از یک اتو (اتوی لباس) استفاده کنید تا آن را نازک کنید.

تهیه انواع پنینی ها

قبلاً توضیح داده شد که چگونه ساندویچ پنیر گریل شده تهیه شود. در هنگام استفاده از توستر برای تهیه پنینی های مختلف می توان مواد غذایی دلخواه مثل گوشت، مرغ یا سبزیجاتی مثل بادمجان و گوجه را به ساندویچ پنیر اضافه کرد. پنینی ها طعم بسیار لذیذی دارند و به سرعت آماده می شوند. برای تهیه پنینی نیز بهتر است از کیسه توستر استفاده شود.

گرم کردن پیتزا

اگرچه بسیاری از افراد پیتزای سرد را دوست دارند اما در صورتی که تمایل دارید باقی مانده پیتزای خود را  دوباره گرم کنید تا پنیر آن به خالت کشدار و نرم خود برگردد می توانید کاربرد توستر در این مورد را امتحان کنید. استفاده از توستر برای گرم کردن پیتزا در مقایسه با ماکروویو بهتر است.

ترد کردن مجدد سیب زمینی سرخ شده

مشابه با گرم کردن پیتزا زمانی که مقداری سیب زمینی سرخ شده و یا پیاز سوخاری از غذای شما باقی مانده است و تمایل به گرم کردن و ترد کردن دوباره آن دارید توستر به بهترین شکل این کار را برای شما انجام داده و حالت ترد و خوشمزه اولیه این خوراکی ها را به آن ها بر می گرداند.

امکانات مختلف توسترها

یکی از امکانات توسترها در کنار تست کردن نان و تهیه میان وعده های خوشمزه، قابلیت یخ زدایی است که در برخی مدل ها مثل توستر TAT6101 موجود است. با استفاده از این قابلیت شما می توانید نان های فریز شده را نیز با کیفیت بسیار عالی تست کنید. این مدل توستر دارای توان 900 وات و به رنگ سفید است.

برخی مدل ها نیز دارای یک پایه جداگانه برای گرم کردن کلوچه و شیرینی هستند که روی دستگاه قرار می گیرد. باید توجه کرد که برای استفاده از دستگاه با بیشترین کارایی بهتر است تنظیمات را به طور صحیح انتخاب کنید. برای این کار می توانید به دفترچه راهنمای دستگاه نیز مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید