نقد و بررسی, برترین ها, علم و تکنولوژی

یخچال هوشمند

یخچال هوشمند

امروزه تقریبا همه ی لوازم خانگی های داخل منزل و آشپزخانه هوشمند هستندو حتی فروش لوازم خانگی هوشمند در بازار افزایش یافته . متقاضیان این لوازم خانگی هوشمند هم زیاد هست،در این مقاله از هوم کالا قصد داریم به معرفی یخچال هوشمند بپردازیم که آیا ارزش خرید نیز دارد یا خیر؟با یخچال‌های هوشمند می‌توانید فعالیت‌های روزانه را برنامه‌ریزی کنید، آب و هوا را بررسی کنید، فهرستی از مواد غذایی تهیه کنید و موارد دیگر. یخچال‌های هوشمند در مصرف انرژی کارآمد هستند که به سیاره زمین کمک می‌کنند و مصرف انرژی را کاهش می‌دهند.

یخچال هوشمند چیست؟

شاید بپرسید یک یخچال چقدر می‌تواند هوشمند باشد؟ خوب، معلوم است که آن‌ها  بسیار پیشرفته هستند. یخچال هوشمند امروزی به شما می‌گوید که داخل آن چیست، اعلان‌ها را به شما می‌دهد، تقویم شما را به صفحه نمایش اضافه کرده و حتی در فهرست مواد غذایی کمک می‌کند.راستش را بخواهید، آشپزخانه‌های امروزی بیشتر از همیشه به هم متصل شده‌اند و طراحی زیبا و فناوری «جتسون» را در خود جای داده‌اند.یخچال هوشمند به اینترنت منزل شما متصل می‌شود تا اطلاعات به‌روز ارائه دهد، با تقویم‌ها همگام شود . حتی برنامه‌های تلویزیونی موردعلاقه شما را پخش کند. این یخچال‌ها با بهبود و تنظیم دقیق واحدها، در مدیریت زندگی به خانواده‌های پرمشغله کمک بسیاری می‌کنند.

یخچال هوشمند

بهترین ویژگی های یخچال های هوشمند

رابط صفحه نمایش لمسی:بهترین بخش در مورد یخچال هوشمند رابط صفحه‌نمایش لمسی است. برخی از مدل‌ها دارای صفحه‌نمایش بزرگ‌تری هستند که راحتی بیشتری را فراهم می‌کند.اتصال به وای فای:اتصال به وای فای اولین قدم برای استفاده عالی از یخچال هوشمند است. هنگامی که یخچال خود را به WiFi متصل کردید، می‌توانید به راحتی دستورالعمل‌ها را مرور کنید، به اینترنت وصل شوید و حتی یخچال خود را از راه دور کنترل کنید.دوربین داخلی:دوربین داخلی کمک بزرگی است. با این دوربین شما به راحتی بررسی می‌کنید که چه مواد غذایی در یخچال شما تمام شده است و آن‌ها را به لیست خرید خود اضافه می‌کنید.

فهرست مواد غذایی:علاوه بر ویژگی دوربین، یک یخچال هوشمند حتی فهرست مواد غذایی شما را با بررسی موارد ذخیره شده در یخچال تنظیم می‌کند. اگر شیر شما کم است، یخچال آن را به لیست خرید خودکار اضافه می‌کند و برخی از مدل‌ها مانند یخچال هوشمند بوش به سیستم‌های تحویل متصل هستند که بدون دخالت شما به‌طور خودکار مواد تمام شده را سفارش می‌دهند.مرورگر داخلی:یک مرورگر وب داخلی نیز یک ویژگی عالی در یخچال‌های هوشمند است. به‌راحتی می‌توانید فیلم‌های آشپزی و مواردی از این دست را روی صفحه تماشا کنید.دستور العمل های موجود:یخچال‌های هوشمند دارای چندین دستور غذا هستند که قبلا نصب شده و آماده استفاده هستند. به سادگی هر دستور غذایی را انتخاب کنید، یخچال دقیقا به شما می‌گوید که برای تهیه آن چه کاری باید انجام دهید.

سرگرمی:شما می‌توانید از مرورگر برای تماشای برنامه‌های موردعلاقه خود در حالی که در حال پختن غذا برای خانواده خود هستید استفاده کنید.تخته سفید:شما همچنین از مزیت گذاشتن یادداشت برای خانواده خود بر تخته سفید ارائه شده برخوردار هستید. این یک راه عالی برای در جریان نگه داشتن همه در برنامه‌های شام نیز است.اتصال اینترنت با دیگر لوازم‌خانگی:اتصال همه لوازم هوشمند در خانه شما یکی از بهترین ویژگی‌هایی است که افراد زیادی رویای آن را دارند. برای مثال شما می‌توانید یخچال بوش را به دیگر لوازم خانگی بوش خود وصل کنید و بدون توجه به جایی که هستید از راه دور از آن استفاده کنید.

دلایل برای خرید یخچال هوشمند

راحتی پیشرفته

وقتی واژه «هوشمند» را می‌شنویم، بلافاصله به فناوری نوآورانه و آینده‌نگر فکر می‌کنیم. در واقع از ویژگی‌هایی که این یخچال‌ها به آن مجهز شده‌اند شگفت‌زده خواهید شد. برای درک بهتر اینکه چگونه این ویژگی‌ها راحتی را افزایش می‌دهند، باید گفت:برنامه‌ها را برای هر یک از اعضای خانواده در یک تقویم هماهنگ می‌کنید.هنگام آشپزی، دستورالعمل‌ها را در یخچال خود جستجو می‌کنید.یک لیست مواد غذایی ایجاد کرده و آن را با گوشی هوشمند خود همگام کنید.

تاریخ انقضا را تنظیم می‌کنید تا اعلان‌هایی را درباره زمانی که برخی غذاها قدیمی می‌شوند دریافت کنید.تلویزیون هوشمند و یخچال خود را با هم همگام کنید تا در آشپزخانه تلویزیون تماشا کنید.با یک دوربین درون یخچال از طریق تلفن همراهتان ببینید چه چیزی داخل یخچال شما وجود دارد.با توجه به موارد فوق، به سرعت متوجه شوید که یک یخچال هوشمند دارای ویژگی‌های برجسته‌ای است. این ویژگی‌ها به‌طور گسترده راحتی را افزایش می‌دهند. زیرا می‌توانید بسیاری از فعالیت‌های روزانه مختلف را روی آن‌ها انجام دهید.

ضایعات مواد غذایی را کاهش می دهد

چیزی که بسیاری از افراد با یخچال‌های هوشمند تحت تاثیر قرار می‌دهد این است که آن‌ها به ویژگی‌هایی مجهز هستند که مقدار مواد غذایی را که ما هدر می‌دهیم به‌طور چشمگیری کاهش می‌دهد. تخمین زده می‌شود که سالانه حدود 1.3 میلیارد تن غذای تولیدشده از بین می‌رود. بیشتر این امر به دلیل فاسد شدن غذا با رسیدن تاریخ انقضای آن است.با این حال، با یخچال‌های هوشمند، چند ویژگی میزان هدر رفتن غذا را کاهش می‌دهد. این ویژگی‌ها عبارتند از دوربین داخل یخچال، تنظیم‌کننده تاریخ انقضا و لیست مواد غذایی.

اگر یخچال هوشمند شما دارای این ویژگی‌ها باشد، بدون شک میزان هدر رفتن مواد غذایی را کاهش خواهید داد.با دوربین داخل یخچال، می‌توانید زمانی که در سوپرمارکت هستید، غذاهایی را که در خانه دارید، تایید کنید. از این رو، شما را از خرید مضاعف باز می‌دارد.درست است که قیمت یخچال  هوشمند زیاد است. اما اگر در نظر بگیرید که عمر بیشتر یخچال‌ها حدود 14 سال است، مطمئنا در طول مدت‌زمانی که شما آن را دارید، هزینه‌های آن پرداخت خواهد شد.

انرژی کارآمد

همان‌طور که تغییرات آب و هوایی مشکل‌ساز می‌شود، وسایل آشپزخانه بیشتری به سمت کارایی +++A هدایت می‌شوند. از زمانی که یخچال‌ها در دهه 1980 وارد بازار شدند،  طراحی سنتی خود را تا سال 2010 حفظ کردند. اما، پس از آن با پیشرفت تکنولوژی، یخچال‌ها نیز به این سمت حرکت کردند.از آنجایی که یخچال‌ها 24 ساعت شبانه‌روز روشن هستند، بنابراین هر چه مصرف انرژی بیشتر باشد، بهتر است. همان‌طور که می‌دانیم، یخچال‌های هوشمند مبتنی بر فناوری جدیدتر توسعه یافته‌اند، به این معنی که اکثر آن‌ها با رتبه +++A عرضه می‌شوند. اگرچه این ممکن است در برخی مدل‌ها و برندها متفاوت باشد، اما بدون شک در مقایسه با مدل‌های قدیمی‌تر 2010 و یخچال‌های پایین‌تر، رتبه انرژی خوبی خواهد داشت.

انتخاب یخچال‌ هوشمند

اکنون، اگر تصمیم را به خرید یخچال هوشمند مورد علاقه خود گرفته‌اید، باید مطمئن شوید که برای تهیه آن همه موارد زیر را بررسی کرده‌اید.ظاهر آشپزخانه خود را در نظر بگیرید. آیا اندازه، سبک و پرداخت مناسبی برای طراحی آشپزخانه شما دارد؟آیا چیدمان داخلی یخچال برای نیازهای شما کار می‌کند؟ چه چیزهایی را در یخچال قدیمی خود دوست داشتید و چه چیزهایی را دوست نداشتید؟ آیا به فریزر نیز نیاز دارید؟به کدام ویژگی‌های یخچال نیاز دارید و کدام را می‌خواهید؟ آیا موردی وجود دارد که دوست ندارید؟

آیا ظرفیت ذخیره‌سازی آن چیزی است که شما نیاز دارید؟ کسانی که رژیم غذایی زیادی از سبزیجات می‌خورند ممکن است به فضای بیشتری در کشوها نیاز داشته باشند. همچنین آن‌هایی که خانواده بزرگی دارند ممکن است به ذخیره‌سازی بیشتری در فریزر نیاز داشته باشند. هر نیاز به یخچال هوشمن متفاوت است و سبکی متناسب با خانواده شما وجود دارد.آیا قفسه‌ها طوری تنظیم می‌شوند که شما نیاز دارید؟ اگر 2 لیتر آب و نوشیدنی در یخچال نگهداری می‌کنید، به یخچالی نیاز دارید که قفسه تنظیم‌کننده آن بیشتر باشد.اکنون که ویژگی‌ها و مزایای یخچال‌های هوشمند را بررسی کردیم، بهتر است با بهترین‌های بازار آشنا شویم. پس به معرفی محصولات بوش که به دلیل کیفیت، کارامد بودن و ماندگاری بسیار پرطرفدارند می‌پردازیم.

معرفی یخچال های هوشمند بوش

یخچال هوشمند

Bosch B36CD50SNS

B36CD50SNS  یکی از بهترین یخچال‌های بازار در تمام دوران است. همه‌چیز در مورد این یخچال، از نمای بیرونی مقاوم در برابر اثر انگشت گرفته تا اینکه چگونه فیلتر قابل تعویض آن حداقل فضا را اشغال می‌کند، تا کنترل‌های لمسی زیبا و پاسخگو، قابل‌تامل به نظر می‌رسد.سری 500 B36CD50SNS یک یخچال 36 اینچی است. این یخچال هوشمند مستقل با 21.6 مکعب، درب فرانسوی و فریزر پایین طراحی شده است.فیلتر AirFresh بدترین بوهای غذا را جذب می‌کند و فیلتر آب UltraClarityPro 99.9% + رسوبات pf و عناصر سخت موجود در آب و یخ را کاهش می‌دهد.

اواپراتورهای دوتایی به کاهش انتقال بوی غذا و حفظ طراوت کمک می‌کنند. همچنین سیستم MultiAirFlow به گردش هوای تمیز در سراسر یخچال برای حفظ دمای ثابت در هر گوشه از یخچال کمک می‌کند.داخل یخچال پنج قفسه شیشه‌ای شامل چهار قفسه قابل تنظیم، چهار سطل درب دو گالن، دو کشو با رطوبت کنترل شده و قابلیت یخ‌زدایی بدون یخ وجود دارد. فریزر شامل QuickIcePro System بوش است که یخ‌ساز سریع یخچالی این صنعت است.این مدل از یخچال هوشمند را با Home Connect ادغام کنید تا دمای یخچال و فریزر خود را از راه دور از طریق برنامه کنترل کنید و راحتی آن لذت ببرید.

Bosch B36CL80ENS

B36CL80ENS  یکی دیگر از مدل‌های محبوب بوش است. این یخچال هوشمند دارای طیف منحصر به فردی از ویژگی‌های باورنکردنی است که آن را به یکی از بهترین یخچال‌های بوش در بازار تبدیل می‌کند. این مدل از سری 800 بوش، از جنس استیل ضدزنگ براق، 36 اینچی است. یخچال هوشمند ضد عمق با درب‌های فرانسوی در بالا، یک کشوی چیلر با عرض کامل و یک فریزر پایین برای ظرفیت کل 20.5 مکعب. این یخچال به همان اندازه جادار است که کارآمد است.این یخچال با ویژگی FarmFresh System مجهز به فناوری نوآورانه‌ای است که برای تازه‌تر نگه داشتن مواد غذایی برای مدت طولانی‌تری طراحی شده است.

با فناوری VitaFreshPro، می‌توانید تنظیماتی را انتخاب کنید که تعادل بهینه دما و رطوبت را برای انواع مختلف غذا ایجاد کند. ضمن اینکه ویژگی MultiAirFlow هوای تمیز و تازه را به‌طور یکنواخت در سراسر کابین به گردش درمی‌آورد. این یخچال شامل هر دو فیلتر FreshProtect و AirFresh، به‌طور خودکار اتیلن طبیعی را جذب می‌کند تا فرایند رسیدن برخی محصولات را آهسته کند.دستگاه پخش‌کننده آب داخلی مجهز به فیلتر UltraClarityPro است که 99.9 درصد از رسوبات را حذف می‌کند و با یک یخ پخش هرمی شکل جفت می‌شود.یخچال خود را با کشوهای فریزر 3 طبقه، به‌علاوه سطل‌های عریض در هر دو در و پنج قفسه شیشه‌ای در حفره یخچال، یکپارچه سازمان‌دهی کنید. FlexBar به شما امکان می‌دهد فضای ذخیره‌سازی خود را به‌طور یکپارچه تنظیم و سفارشی کنید.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید