برترین ها, نقد و بررسی

نکاتی برای جلوگیری از هدر رفتن مواد غذایی

بسیاری از مردم متوجه نیستند که چه مقدار غذا را دور می ریزند. با راهنمایی های آسان ما می توانید ماندگاری مواد غذایی خود را به حداکثر رسانده و آنچه را در یخچال و فریزر دارید به راحتی مدیریت کنید. مراجعه ی کمتری به فروشگاه مواد غذایی کرده و وقت بیشتری برای انجام کارهای مورد علاقه خود صرف کنید.

1- نوشتن تاریخ:
اغلب ما فراموش می کنیم که درب بطری های موجود در یخچال را کی باز می کنیم. با نوشتن تاریخ بر روی یک برچسب و زدن آن بر روی بطری از هدر رفتن باقیمانده محتویات بطری ها یا ظروف باز شده جلوگیری می شود.
2- اندازه گیری دقیق وزن
با اندازه گیری دقیق مواد غذایی و استفاده درست از هدر رفتن مازاد آن مواد غذایی جلوگیری می شود.
3- اولین ورودی اولین خروجی
غذای قدیمی موجود در یخچال را ابتدا مصرف کنید و سپس غذای تازه را مصرف کنید.
4- خرید هوشمند با استفاده از لیست
با استفاده از تهیه لیستی از غذاهای مورد نیاز، از خرید مواد غیر ضرور جلوگیری کرده و با این کار در مصرف مواد غذایی صرفه جویی می کنید.
5- فریز کردن
مواد غذایی مازاد را فریز کنید و در موقع لزوم از آن استفاده کنید.
6- استفاده از شیشه
برای استفاده از ترشیجات از ظروف شیشه ای استفاده کنید این ظروف همچنین زیبایی خاصی به فضای داخلی یخچال فریزر شما می بخشند.
اغلب اوقات در آشپزی می توانیم مواد غذایی جایگزین استفاده کنید. به عنوان مثال ماست در برخی مواقع جایگزین مناسبی برای سس می باشد. با این کار از خرید اقلام غیر ضروری جلوگیری می شود.
8- ذخیره ضایعات
پوست سبزیجات را دور نریزید، از آنها برای پخت یک سبزیجات خوشمزه استفاده کنید. شما در حال حاضر پایه مناسبی برای سوپ دلپذیر بعدی دارید.
9- فریز کردن سس
گاهی اوقات، ممکن است فقط به یک قسمت کوچک سس احتیاج داشته باشید. سس باقیمانده را در یک سینی یخ فریز کنید. با این کار سس را می توان به راحتی در هر زمان خارج و ذوب کرد.
10- بکار بردن خلاقیت
هر هفته از مانده مواد غذایی خود پخت یک غذای جدید مانند آناناس و برنج حداکثر لذت را ببرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید