برترین ها, نقد و بررسی

نکاتی در مورد نگهداری جاروبرقی

برای نظافت خانه هر روز زمان زیادی را برای برطرف کردن خاک و گردوغبار از روی فرش،مبل و .. صرف می کنیم و کار راحت و آسانی نخواهد بود.بهترین راه برای از بین بردن گرد و غبار نشسته بر روی فرش استفاده از جاروبرقی می باشد.چنان چه از جاروبرقی به مدت طولانی بدون مراقبت و نگهداری از آن استفاده کنید، بعد از مدتی متحمل هزینه هایی برای تعمیر جاروبرقی خواهی شد.ما در این مقاله نکاتی را در مورد نگهداری و مراقبت از جاروبرقی برای شما بیان کرده ایم.

نگهداری و مراقبت از جاروبرقی

برای اکثر افرادی که به تمیزی و نظافت خانه اهمیت می دهند، هزینه برای جاروبرقی نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود و همانند هر سرمایه گذاری، اطمینان از نحوه نگهداری بهترین روش محافظت از سرمایه گذاری است . نکاتی وجود دارد که با انجام و رعایت آن می توانیم بهترین دستگاه جاروبرقی را داشته باشیم . در ادامه به نکاتی در مورد نگهداری ومراقبت از جاروبرقی می پردازیم .

جاروبرقی نیز همانند سایر وسایل خانه کثیف می شوند و گرد و غبار می گیرد . با این شرایط لازم است هر چند وقت یکبار برای عملکرد بهتر جاروبرقی دستگاه و لوله های جاروبرقی را از گرد و غبار تمیز کنید، در غیر این صورت موتور جاروبرقی فشار زیادی را تحمل می کند و امکان سوختن موتور وجود خواهد داشت . نگهداری و مراقبت از جاروبرقی باعث می شود تا جاروبرقی بهترین عملکرد را داشته باشد، اگر به به نکات نگهداری از جاروبرقی توجه نشود امکان دارد دستگاه با مشکلاتی رو به رو شود.

نکات کلیدی برای داشتن بهترین جاروبرقی

دستگاه جاروبرقی مانند سایر لوازم خانگی نیاز به مراقبت و نگهداری مستمر دارد تا کارایی و بازدهی خوبی در ادامه داشته باشد و از خرابی های احتمالی جاروبرقی جلوگیری شود، در غیر این صورت جاروبرقی نیاز به تعمیرات تخصصی پیدا خواهد کرد . نگهداری و مراقبت از جاروبرقی به صورت منظم، عملکرد فیلتر، موتور و سایر بخش های جاروبرقی را بهبود بخشیده و افزایش طول عمر دستگاه را به همراه خواهد داشت .

اهمیت نظافت و نگهداری از دستگاه جاروبرقی باعث می شود از خرابی های احتمالی دستگاه جلوگیری شود . اقدامات کلی و اساسی که برای نگهداری و مراقبت از جاروبرقی باید انجام دهیم شامل : تعویض کیسه جاروبرقی به صورت منظم، اطمینان از مسدود نبودن سرلوله و سایر قسمت های جاروبرقی از اشغال که باعث می شود فشار به موتور دستگاه وارد شود و موتور بسوزد .

هر چند وقت یکبار برای کارایی بهتر دستگاه فیلترهای جاروبرقی را تمیز یا تعویض کنید . نگهداری و مراقبت از جاروبرقی در شرایط خوب اطمینان را به افراد می دهد که دستگاه عمر مناسبی داشته و بهترین سرمایه گذاری برای آن ها محسوب می شود .از تعمیرات پرهزینه دستگاه جاروبرقی با رعایت نکات مهم در مراقبت و نگهداری از آن جلوگیری خواهد شد .

کابل جاروبرقی را با احتیاط جا به جا کنید و از کشیدن دوشاخه برق با کابل، یا جمع کردن کابل به صورت خودکار زمانی که در جایی گیر کرده پرهیز کنید . قبل از تمیز کردن و نظافت با دستگاه جاروبرقی اشیاء بزرگ و تیز را جمع آوری کنید تا به طور تصادفی وارد لوله جاروبرقی نشوند و باعث مسدود شدن لوله جاروبرقی شوند .

کیسه جاروبرقی را منظم خالی کنید، در صورت پر شدن و خالی یا تعویض نکردن کیسه جاروبرقی باعث می شود بخشی از مکش دستگاه به دلیل پر بودن کیسه از بین برود . از مهم ترین بخش های دستگاه جاروبرقی، سری جاروبرقی می باشد . مطمئن شوید که قسمت سری جاروبرقی گرفتگی نداشته باشد، به طور منظم سری دستگاه را بررسی نمایید .در صورت به وجود آمدن هرگونه مشکل برای دستگاه جاروبرقی، پیش از اقدام مطمئن شوید دستگاه به برق متصل نباشد . بعد از اطمینان از آن با شرکت سرویس خدمات لوازم خانگی معتبر جهت تعمیر جاروبرقی تماس بگیرید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید